CO?

CO od systému očekáváte?

Když už víte, proč ten systém měníte, tak si zkuste ujasnit, jaká máte očekávání.

Nečetli jste předchozí článek? Tak začněte nejdříve zde: PROČ?

První je samozřejmě vyřešit to PROČ, ale počítejme s tím, že to vyřeší většina systémů. Ale co dál?

 

Jakmile si uvědomíte, že nová změna systému neznamená jen vyřešení důvodu proč systém měníte, je třeba se začít soustředit na otázku, co od informačního systému očekáváte.

Jste přesvědčeni, že to máte ujasněné a víte to?  V tom případě si to zkuste sepat.

Pořádně a pečlivě sepište všechno, co od systému chcete. To neznamená jen co se má zlepšit, ale také co má zůstat. Co děláte, jak to děláte, proč to děláte. Popište si pracovní postupy, popište si důvody, proč jsou postupy jaké jsou. Popište si, co se změnit může a co se změnit nesmí

Zkoušejte se na firmu dívat „zvenku“, nezaujatým pohledem a hodnoťte. Tohle zní jednoduše, ale ve skutečnosti je to nejtěžší a obvykle je na to opravdu potřeba osoba zvenku.

Z toho následně vyplyne další otázka a to:

KAM Vás má nový Informační systém (ERP) posunout

 

Nový systém by Vás měl posunout dále, dát Vám nové možnosti, umožnit nový rozvoj, podnítit nové obchody či zlepšit poskytované služby. Kam chcete, aby vás tato změna posunula?

I tohle si zkuste sepsat.

Sepsání všech svých představ a požadavků vám pomůže si v prvé řadě utřídit vlastní myšlenky a také Vás donutí je přesněji specifikovat. Je samozřejmě dobré, pokud „víte co chcete“, když to ale máte přesně popsat, je to něco úplně jiného.

 

Budete-li mít sepsány své požadavky na systém,  zjednoduší a zrychlí se tím analytická část procesu implementace  pravděpodobně o více než polovinu.

 

Sdílet!Share on FacebookShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Okomentujte nám článek